הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית

 
רשלנות רפואית יכולה להיות מצב כה עגום עד שהיא תשנה את חייכם לתמיד. זה יכול להיות מצב הרבה יותר רע מבעיה בריאותית כלשהי כיוון שאם יש בעיה בבריאות והרופאים עושים הכל, זה חצי נחמה, לעומת מצב בו הם הגורם לבעיה. זה הזמן להבין כיצד אפשר לתבוע על כך, ולהבין עד כמה זה חשוב, כיצד אפשר להגיש אותה, במי צריך להיעזר ועוד פרטים חשובים שיש לדעת על כך.

 

מהי תביעת רשלנות רפואית?

 
רשלנות רפואית היא מצב בו הצוות הרפואי שמטפל באדם מסוים, בין אם מדובר בחולה או בפצוע, עושה משהו שגוי בכל אחד משלבי הטיפול וגורם לו נזק. זה יכול לקרות בגלל ייעוץ שגוי שניתן למטופל אחרי האבחון שלו, או אבחון שגוי מלכתחילה שהוא מצב יותר בעייתי. כמו כן חשוב לזכור כי הנזק יכול להיות קל יחסית כמו למשל השארת צלקת או חולי תקופתי לעומת רשלנות שיכולה לפגוע בחייו של אדם או לקפח אותם לחלוטין. לרוב זו תהיה תביעה כספית על פיצויים בגין אותו נזק שנוצר למטופל.

 
הטיפול הרפואי שקיבלת גרם לנזק? קיבלת ייעוץ רפואי שגוי?
צור קשר עם ד''ר מיכאל סברדלוב לייעוץ בנושא 0723226301
 
 

באלו מקרים ניתן להגיש את התביעה?

 
יש מקרים רבים בהם ניתן להגיש תביעה בשל רשלנות כמו למשל מקרה בו הניתוח שנעשה השאיר צלקות על המטופל. זהו אחד המצבים הכי מוכרים שיש ולמרות שמדובר בבעיה אסתטית, רשלנות כזו נחשבת לאחת הקלות שיש. כמו כן ישנה כזאת אשר יכולה להתבטא גם באבחון לקוי בעיקר בתחום האונקולוגיה.

 
תביעה בגין רשלנות רפואית | תביעות רשלנות רפואית
 
 

למי צריך לפנות?

 
התביעה יכולה להתבצע רק על ידי עורך דין, רשלנות רפואית היא מושג משפטי לא פשוט ולכן יש צורך בייעוץ עוד לפני הגשת התביעה עם כל הממצאים. אמנם לעורך הדין אין ידע רפואי נרחב ובכל זאת יש להתבסס על חוות דעת של מומחה בתחום אך בכל זאת הוא מכיר את התביעות ואת המצבים השונים וכך הוא יוכל להסביר לכם מה הסיכויים שתוכלו לקבל פיצויים, וגם אם כן, מה יהיה הסכום המוערך שתוכלו לקבל. חשוב לזכור גם כי חוות דעת רשלנות רפואית היא אינה הוכחה מוחלטת ותמיד יהיו מחלוקות גם בתחום זה.

 

כיצד נמצא מומחה וכמה הוא יעלה?

 
תביעת רשלנות רפואית חייבת להיות מוגשת בצירוף חוות דעת ממומחה רפואי. במצב זה יש להגיע למומחה מאותו התחום שבו נעשתה הרשלנות, כלומר אותו טיפול שקיבלתם, כמו למשל אונקולוגיה, קרדיולוגיה, גניקולוגיה וכולי. המחיר של השירות שלו יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים בלבד ועד עשרות אלפי שקלים.
 
תביעת רשלנות רפואית