רשלנות רפואית של רופא מרדים

 
רופא מרדים מחזיק באחריות גדולה מאוד. הוא זה שמרדים את המטופל לפני שהוא נכנס לניתוח והוא גם זה שמבקר את המצב שלו ומבין האם המדדים שלו תקינים וכך שומר על הבריאות שלו. רשלנות רפואית יכולה להיות בעייתית תמיד אך בעיקר כאשר מדובר על הרדמה בגלל הנזק הרב שיכול להיגרם.

 

מה גורם לרופא מרדים לבצע טעות?

 
גם הרופאים המרדימים המקצועיים ביותר יכולים לעשות טעויות רבות ובעיקר בשל הרגישות של התחום בו מתעסקים, הטעויות יכולות להיות הרות גורל למרות שהן קטנות. כמו כן חשוב לזכור כי הרופא המרדים רואה כל כך הרבה מטופלים ועושה את אותה העבודה כל הזמן כך שיכול בסופו של דבר להיווצר בלבול.

 
נפגעת במהלך ההרדמה? ד''ר מיכאל סברדלוב כאן בכדי לסייע לך - 0723226301
 
 

כיצד מגישים תביעה?

 
על רשלנות רפואית בהרדמה אפשר להגיש תביעה, היא צריכה להיות מוגשת ביחד עם חוות דעת רפואית כי היא הצד המקצועי של הטיעון. חשוב לזכור כי חוות דעת יכולות להיות שונות מאוד זו מזו כי יש גישות רפואיות שונות אך בעת הרדמה המצב פחות מסובך בדרך כלל כי הוא יותר קרוב להיות שחור על גבי לבן.

 
רשלנות רפואית של רופא מרדים
 
 

האם כל טעות תיחשב לרשלנות רפואית?

 
אמנם קל לחשוב שתמיד מדובר במצב של רשלנות רפואית אם הייתה תקלה בניתוח אם כי המציאות אינה כזו. לעתים מדובר בטעות שקרתה תוך חישוב סיכונים מחוסר ברירה. עם זאת חשוב לדעת כי בכל מה שקשור להרדמה לפני ניתוח הטעויות לא צריכות להתבצע.

 

מספר דוגמאות לטעויות נפוצות

 
הטעות יכולה להיות בתשאול המטופל וכך מי שיבצע את ההרדמה לא יבחר לו את השיטה המתאימה או לא יהיה מודע לתרופות שהוא נוטל או חומרים שהוא צורך. כמו כן יכול להיות ששיטת ההרדמה לא תהיה נכונה לאותו ניתוח או כמות החומר המרדים שהוזרק. אלו הן טעויות שיכולות לקרות לכל רופא מרדים אך כמובן שמתן תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר יכולה לעזור להימנע מהם.