רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

 

באלו מצבים ישנה רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים?

 

 
רשלנות רפואית יכולה להתבצע בכל מקום כולל בניתוחים פלסטיים. אמנם תחום זה הרבה יותר בעייתי מכל תחום אחר ברפואה כיוון שהוא סובייקטיבי מאוד כי לעתים הלקוח לא יהיה מרוצה מהטיפול שהעניקו לו בעוד שאנשים אחרים יאמרו כי הוא דווקא בסדר גמור. רשלנות רפואית היא מונח כבד מאוד ולא תמיד יש לו מקום ברמה המשפטית. חשוב לזכור כי רשלנות רפואית מעידה על ביצוע לא מקצועי של טיפול פלסטי מסוים או שימוש בכלים לא סטריליים, ביצוע פזיז ללא תשאול מלא של הלקוח וכן הלאה. אם התוצאות של אותו ניתוח פלסטי מאכזבות את הלקוח, לא תמיד יש מקום להגיש תביעה.
 

 

דוגמאות לרשלנות רפואית בתחום הניתוחים הפלסטיים

 

 
רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים יכולה להיות קשה מאוד אך לא תמיד מדובר על נזק רפואי. לעתים הנזק יהיה גדול מאוד כמו למשל דימום, צלקת או זיהום ואז המצב הבריאותי של המטופל יחמיר. אם מדובר בנזק אסתטי בלבד אז מדובר על בעיה אסתטית, ולעתים היא תהיה סובייקטיבית מאוד ובמבחן בית המשפט היא לא תחזיק מעמד. למשל, יכול להיות שאישה סובלת מזיהום בגלל שהשתל שהרופא שם לב לא היה איכותי מספיק והוא היה צריך לבדוק אותו היטב. מצד שני יכול להיות שהתוצאה של הניתוח לא הייתה אסתטית כמו שהיא חשבה והיא רוצה לתבוע אותו על הרשלנות המקצועית שלו.
 

 

מה צריך לעשות אם נפלנו קורבן לרשלנות רפואית זו?

 
אם עברתם ניתוח פלסטי והתוצאות שלו לא מצאו חן בעיניכם אתם יכולים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים. רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים לא פשוטה כלל להוכחה ולכן יש צורך בחוות דעת רפואית משפטית הניתנת על ידי מומחה פלסטיקה. חוות דעת רפואית משפטית תהיה הצד המקצועי של הטיעונים שלכם, כמובן במידה והאמת תהיה לצדכם. כדי להשיג חוות דעת רפואית משפטית בנוגע לתחום הפלסטיקה אתם חייבים לבחור מנתח פלטי שמשמש במומחה לבית משפט והוא יכתוב לכם את חוות הדעת באופן אובייקטיבי. אמנם לא תמיד חוות הדעת תאשר תהיה בסיס לתביעה אך חשוב לבדוק.

 

 

ממה מורכב התהליך של כתיבת חוות הדעת ושליחתה?

 
כתיבת חוות דעת רפואית משפטית צריכה להיעשות בתבנית המתאימה לבית המשפט. לא כל אחד יכול לכתוב חוות דעת, זו לא זכות של כל רופא. רק רופא מומחה בתחומו יוכל לכתוב חוות דעת משפטית כאשר יש לו את הניסיון הפרקטי והאקדמי המתאים. חוות הדעת צריכה להתחיל בסיקור קצר של הנושא, את המידע הנחוץ לאקספוזיציה של הנושא בו דנים בבית המשפט, לאחר מכן את המצב שקרה באופן אובייקטיבי ואת התוצאות. לאחר מכן הוא יספר מה חוות דעתו המקצועית. למה צריך את כל זה? כי השופט לא מבין דבר וחצי דבר בתחום ולכן הוא חייב הסברים מעמיקים ואובייקטיביים בנושא.
 

 

האם חוות הדעת היא ההוכחה לכך שטיעוניכם נכונים?

 
חוות דעת על רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים יכולה להיות לטובתכם אך חשוב לזכור כי בכל זאת יכול להיות שתהיה חוות דעת אחרת שתאמר בדיוק הפוך או פשוט תעדן מעט את מה שנאמר. כמו שכבר ידוע לכולנו היכרות קצרה עם תחום הרפואה, יש תיאוריות שונות וגישות טיפוליות שונות כך שלא תמיד המנתח הפלסטי יימצא כאחד רשלני שפגע בכם בגלל חוסר מקצועיות חוסר תשומת לב. לעתים יש סיבוכים שיכולים לקרות בסיכוי סביר ואת אלו יכול להיות שיכתוב בחוות דעת מומחה אחר של הצד הנתבע, זוהי המרפאה הפרטית או בית החולים שבו בוצע הטיפול.
 

 
רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים