רשלנות רפואית בניתוח

 
רשלנות רפואית יכולה לקרות בכל מיני מצבים כולל בניתוחים, במקרים אלה זה נהיה יותר מסוכן כיוון שבניתוח הכל צריך להיות מדויק כדי שלא יהיו טעויות קריטיות כמו למשל חתך במקום לא נכון או טעויות בהרדמה. עם זאת, לא כל טעות תהיה כתוצאה מרשלנות.

 

מהי רשלנות רפואית?

 
זהו מצב בו הטיפול שניתן לפצוע או חולה לא מתבצע כשורה, יכול להיות שמדובר בטעות קריטית שאי אפשר לתקן ולעתים יכולה לגרום לבעיה קשה ואף להוביל למותו, אך לעתים מדובר בטעות שגרמה לנזק אסתטי בלבד או זמני אחר. המשמעות של רשלנות תוך כדי הניתוח יכולה להיות פגיעה קשה במטופל בגלל המצב המורכב והרגיש באותו הזמן, בעוד שיש טעויות שלא ייחשבו לרשלנות כיוון שהן בגבול ההסתברות ההגיונית שהרופאים לעתים לוקחים בסיכון בפעילותם.

 
נפגעת בגלל רשלנות רפואית בניתוח ומעוניין לקבל פיצויים? צור קשר עם ד''ר מיכאל סברדלוב - 0723226301
 
 

עד כמה זה מסוכן?

 
רשלנות רפואית בניתוח היא מסוכנת עד כדי כך שיכולה לגרום למוות. למשל, יכול להיות שיהיה רופא שיבצע פרוצדורה שהוא לא מוסמך אליה או שלא יבצע אותה בצורה הנכונה ואז זה יגרור בעיות קשות של דימום או זיהומים. יכול להיות גם שתיגרם טראומה, למשל לאישה להיות עקרה למרות שהרחם שלה לא הייתה בעייתית אלא זה נוצר כשרשרת תגובות לטעות בפרוצדורה, אפילו באבחון הראשוני.

 
רשלנות רפואית בניתוח
 
 
 

מה עושים אחרי שמגלים?

 
אחרי שגיליתם שהייתה שהניתוח עבר ברשלניות או שיש לכם חשד סביר לכך, זאת כאשר הגילוי של כך אינו ברור ואינו מוסכם על כולם, אתם צריכים לפנות למומחה המעניק חוות דעת רפואית משפטית, על מנת לחזק את הטיעונים שלכם. הרופא המומחה יוכל לעזור לכם לעבור את התהליך הזה בפיצויים מקסימליים וכמובן שהמצב יהיה עגום עוד יותר אם מדובר על קרוב משפחה שקיפח את חייו או נפגע קשות.

 

מה כולל תהליך התביעה?

 
תהליך התביעה בגין רשלנות רפואית יכול להיות ארוך ולעתים הפיצויים נפסקים, אם בכלל, רק אחרי כמה שנים טובות. כמובן שיש עומס גדול על בתי המשפט אך בתביעות הקשורות לרפואה בן חשובות כיוון שלעתים הפיצויים הכספיים שיכול לקבל אותו מטופל יכולים להיות משמעותיים מאוד לגבי הבריאות שלו באופן כללי.

את כל התהליך כדאי לעבור כמה שיותר מהר כדי לזרז את פסק הדין של השופט. יש צורך להגיע לרופא מומחה שיספק חוות דעת רפואית שהיא תהיה זו שתסביר לכם בצורה טובה יותר מה קרה בניתוח בצורה אובייקטיבית יותר ואז יהיה לכם בסיס אמיתי לטיעונים שלכם.