חוות דעת רפואית עקב רשלנות בטיפול נמרץ

 
חוות דעת בעקבות רשלנות רפואית בטיפול נמרץ הנכתבת על ידי רופא שמומחה בטיפולי חירום ובאותו הליך ספציפי שעבר המטופל. יכול להיות שמדובר על החייאה, ניתוח ראש והאפשרויות עוד רבות. חוות דעת רפואית משפטית תסביר לשופט מה נקודת המבט של הרופא על מה שקרה, ועל הרקע של אותו טיפול נמרץ ואיך הוא צריך להתבצע כולל מה המטרות שלו, ולאחר מכן את דעתו של אותו מומחה.

 

כיצד אפשר לדעת מה קרה בטיפול?

 
כאשר תגיעו לרופא מומחה המעניק חוות דע רפואית על מה שקרה, שעמה תוכלו להוכיח את הטיעונים שלכם בבית המשפט, הוא יצטרך לבחון את כל הנתונים והממצאים מאותו טיפול נמרץ כיצד בעזרת תיעוד של כל מה שקורה. אם בוצעה פרוצדורה מסוימת במהלך הטיפול היא חייבת להיות רשומה. אם נתנו תרופות מסוימות למטופל יהיה כתוב זאת בדו"ח הרפואי. אל הדו"חות והרישומים תוכלו להגיע דרך בית החולים שחייב למסור לכם אותם לפי הנהלים.

 
 

האם ייתכנו שתי חוות דעת שונות?

 
חשוב לזכור שתחום הרפואה רווי במחלוקות שלעתים יהיו שורשיות מאוד. ישנם מקרים בהם הגישה הטיפולית של רופא אחד במיון תהיה שונה לגמרי מרופא אחר. יכול להיות שאחד מהם יבצע את הפעולות בצורה שונה כי כך הוא למד וכך הוא רגיל ולכן תהיה בעיה בטיפול, אך לא תמיד יהיה ניתן להאשים אותו כי אמנם הגישה הזו שונה אך היא מקובלת. לעתים יהיו טעויות אך הן סבירות והרופאים אפילו לוקחים אותם בחשבון, אך לעתים אין באמת ברירה אלא לבצע תהליך מסוים חרף הסיכון. לכן יכולות להיות חוות דעת שונות.

 
רשלנות רפואית בטיפול נמרץ
 
 

מה המחיר שלה וממה הוא מושפע?

 
אי אפשר לבחור רופא מומחה בלי להתעניין גם בסכום שתצטרכו בסופו של דבר לשלם לו. אתם חייבים להבין מההחלה כי לא בטוח שתזכו בתביעה ולכן לא בטוח שיחזירו לכם את הסכום שתשלמו. העלות יכולה להיות אלפי עד עשרות אלפי שקלים והיא תלויה באורך חוות הדעת, המורכבות שלה, הנושא שלה וכמובן האם מדובר במומחה בארץ או בחו"ל.