רשלנות רפואית בהרדמה

 
הרדמה היא פעולה רפואית שמבצעים אותה במטרה לחסום את העברת המידע מתאי העצב למוח, וזאת כדי לחסוך מהחולה או מהמטופל את תחושות הכאב במהלך טיפול רפואי. ניתן להבחין בין שלושה סוגים של הרדמות: ההרדמה הבסיסית ביותר היא אלחוש של אזור קטן ומקומי בגוף. הרדמה אזורית היא משמעותית יותר שמאלחשת קבוצות גדולות של עצבים. אך המשמעותית ביותר היא הרדמה כללית, בה הופך הגוף להיות כמו מחוסר הכרה למשך זמן מסוים, כדי למנוע מהמוח לחוש תחושות של כאבים.
 

האפשרויות וההתפתחות בתחום ההרדמה

 
תחום ההרדמה צועד שלוב זרוע עם ההתקדמות הרפואית בכלל. זאת בגין העובדה שאפשרויות ההרדמה והכלים שעומדים לרשות המרדימים, מאפשרים לבצע מגוון טיפולים מורכבים ומשמעותיים ביותר. המשמעות היא שהודות להתקדמות בתחום, העולם הרפואי צועד קדימה ומציע מגוון פתרונות וטיפולים לאינספור בעיות ותופעות.

את הפרוצדורה מבצע רופא מרדים, כי יש לו ידע רב והיכרות מעמיקה עם מערכות הגוף שלנו ועם אפשרויות ההרדמה הקיימות. הוא מתפעל מכשור מתקדם ועוקב במהלך ביצוע הטיפול אחר תפקוד הגוף. המרדים הוא זה שקובע באילו תרופות מאלחשות מתאים להשתמש עבור כל מטופל, כיצד מומלץ לשלב ביניהם, וזאת בהתאם למטרות הטיפול: הפסקת כאב, הרדמה, הרפיית שרירים ואלחוש. את התרופות הללו ניתן לתת למטופל בעירוי, בזריקה או בשאיפה.
 

על האחריות הרבה של הרופא המרדים

 
ההרדמה היא פעולה משמעותית ובעלת השפעה על גופו של המטופל. ואכן, אחריות רבה מוטלת על הרופא המרדים, שמקבל את ההחלטות בדבר ביצוע נכון של הפרוצדורה ובונה תכנית אישית בהתאם למצבו הפיסי של המטופל. כמו כן, במהלך ביצוע הטיפול הרפואי עוקב המרדים אחר מצבו של המטופל באמצעות מכשור מיוחד, שנועד לוודא כי פעולת ההרדמה נעשית כראוי.
 

רשלנות רפואית של הרופא המרדים

 
פעולת ההרדמה היא פעולה בעלת משמעות רבה לחייו של המטופל, והרדמה לא מתאימה עלולה לגרום לנזקים גופניים חמורים ואף למותו של המטופל. כאשר המרדים מתרשל בבניית תכנית הרדמה מתאימה למטופל ולא מקבל את ההחלטות הנכונות ספציפית למטופל, המטופל עלול לקבל לגופו מרכיבים מזיקים שפוגעים במערכות הגופניות שלו. רשלנות רפואית בהרדמה עלולה להתבטא גם במתן תרופות בכמות לא נכונה, שימוש בכלים לא מתאימים וכן הלאה.
 

הגשת תביעה במקרה רשלנות רפואית

 
במקרה בו מטופל סובר כי הוא ניזוק במהלך ביצוע הרדמה או אלחוש בגלל פעולה לא נכונה או שימוש בתרופות שאינן מתאימות לו, הוא יוכל להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית. מקרי העבר מספרים כי המטופל יהיה זכאי לקבל פיצויים בסכומים משמעותיים בהתאם לגודל הנזק שנגרם לו בעטיה של הרשלנות. כדי לממש את הזכויות שלו, יהיה עליו להגיש תביעה בליווי עורך דין שינהל את התהליך בתבונה - על מנת להשיג את הפיצויים הגבוהים האפשריים בגין המקרה.
 
רשלנות רפואית בהרדמה