חוות דעת מומחה רפואי

 
חוות דעת רפואית היא אחת מחוות הדעת הכי חשובות שתקבלו. היא יכולה לעשות צדק ולעתים גם לספק לכם פיצויים משמעותיים מאוד בדמות סכומי כסף גבוהים. זה בדיוק הזמן להבין מהי ובעיקר מי יכול לתת אותה.

 

מיהו מומחה חוות דעת רפואית?

 
מי שנותן חוות דעת בעניין כלשהו חייב להיות רופא מומחה שקיבל אישור לספק חוות דעת רפואית לבית משפט. כדי להיות מומחה אי אפשר להתהדר בניסיון בלבד. הניסיון הוא אמנם פרמטר חשוב כי ככל שיש יותר שנות ניסיון כך המומחה מכיר יותר מקרים וכך הוא יכול לפענח את מה שקרה בצורה מדויקת יותר. עם זאת חשוב לזכור כי יש צורך גם בידע בניסוח משפטי ובאמינות ברמה הכי גבוהה שיש כי לדבריו יש משקל כבד מאוד.
 

 
נפגעת עקב רשלנות רפואית? קיבלת טיפול שגוי?
צור קשר עם ד"ר מיכאל סברדלוב לייעוץ בנושא 0723226301
 
 

מתי צריך חוות דעת רפואית ממומחה?

 
חוות דעת מומחה רפואי צריך לקבל בכל מיני מקרים בהם אתם נתבעים או תובעים אנשים או גופים אחרים. למשל, יכול להיות שאדם שרוצה לתבוע את המנתח הפלסטי שלו יצטרך להיעזר בה. זה יהיה רופא בתחום הפלסטיקה והוא יוכל להסביר בשפה מקצועית את מה שקרה ולשכנע את שופט בטיעונים של אותו לקוח שתובע. גם כאשר אתם צריכים להגן על עצמכם אתם יכולים להיעזר בחוות דעת רפואית, זה בעיקר במקרה של רופאים פרטיים או מרפאות ציבוריות שלהן יש מומחים משלהן.

 
חוות דעת מומחה רפואי
 

מה גובה החשיבות?

 
ישנה חשיבות רבה ואי אפשר להתעלם מהמשקל שיש לחוות הדעת בהכרעה בתיק מסוים הרי השופט בעצמו לא מכיר דבר וחצי דבר ברפואה. השופט גם ככה מבין בנושאים רבים בתוך עולם המשפט כך שאין סיכוי שהוא יוכל להכריע בכל מיני מחלוקות שהעיקר שלהם הוא כמובן עניין מקצועי אין לשופט באמת יכולת להבין לפי הידע המצומצם שלו האם ההחייאה שבוצעה על המטופל באמת הייתה רשלנית או לא. הוא גם לא יכול לדעת האם הסיבוך שקרה בניתוח וגרם לשיתוקה של אישה הוא מקרה שיכול לקרות באופן סביר או לא.

 

האם ייתכנו הבדלים בין חוות הדעת?

 
יכול להיות שיהיו הבדלים בין חוות דעת רפואיות וזה נובע מהתפישה השונה של המומחים. יכול להיות שבשורה התחתונה תהיה התנגשו תבין שני ערכים שונים, המחלוקת תהיה עמוקה מאוד ושני מומחים יגידו דברים הפוכים לגמרי. אמנם מקרים אלו אינם נפוצים אך הם גם לא נדירים לחלוטין. במצב כזה חשוב לזכור שהשופט הוא זה ששופט והמומחים רק נותנים חוות דעת לייעוץ ולכן הוא יכול להכריע לפי הנתונים שקיבל.

 
חוות דעת מומחה רפואי