ליקויים של ציוד בטיפול נמרץ

 
ציוד טיפול נמרץ יכול להציל חיים של אנשים רבים, אפילו אם מדובר על מצב רפואי קשה מאוד. עם זאת לעתים דווקא ציוד זה יכול להיות הגורם למוות שלהם או לחלופין לאכזב אותם ולא לעזור להם כיוון שהוא לקוי. מדוע הציוד יהיה לקוי? כיצד מצב כזה קורה? מי אחראי לכך ומי נותן את הדין?

מהו ציוד טיפול נמרץ?


כדי להבין עד כמה ליקויים של ציוד בטיפול נמרץ יכולים להיות משמעותיים צריך קודם כל להבין מהו ציוד טיפול נמרץ ועד כמה הוא חשוב. ציוד טיפול נמרץ מורכב מאוד והוא יכול להיות מגוון מאוד, וכולל תרופות הרדמה ותרופות החייאה, מפעם אוטומטי ללב, ציוד הנשמה ועוד. אפשר למנות עוד רשימה ארוכה של ציוד כדי שתבינו עד כמה הציוד הזה משמעותי להחייאות ולמתן עזרה דחופה לפצועים ולחולים אך הנקודה היא שאי אפשר לדעת לעולם מתי הציוד הזה יצטרך להיות שימושי. יש מקרים בהם הציוד לא ישמש לעזרה כלל כמו למשל במקרה של תרופות, ויש מקרים בהם הציוד יהיה בשימוש כמעט בכל מקרה כמו למשל ציוד הנשמה או מסכות ובלוני חמצן.

אלו ליקויים יכולים להיות בו?


ציוד טיפול נמרץ יכול להיות איכותי מאוד וזאת בשל ההכנות שהצוות מבצע עוד בשגרה לפני שהוא מוקפץ לאירועי חירום רפואיים. יכול להיות שהצוות ישפצר אותו כך שהוא יתאים יותר לשימוש, יכול להיות שהוא יסודר בצורה שנוחה לצוות המטפל וזאת על אף שהסידור שלו באמבולנס די אוניברסלי. עם זאת ההתעסקות עם הציוד לעתים יכולה להיות שלילית ולפגוע בו בלי ששמים לב. במצבים אחרים יכול להיות שהוא פשוט התיישן ואי תשומת לב לכך בזמן יכולה לסבך את הטיפול הנמרץ מאוד ולהפוך אותו להיות מסוכן מאוד לחולה. אפילו חור קטן במפוח ההנשמה או אי תקינותו של ברז בלון החמצן יכולים לפגוע בהחייאה של אדם ולגרום למותו, ומכאן אפשר להבין עד כמה חשוב ורגיש מצב זה.

מה יכולים לגרום הליקויים?


ליקויים של ציוד טיפול נמרץ יכולים לגרום למוות של המטופל במקרה הגרוע ביותר. יש כמובן שרשרת תגובות שונות לכל טיפול בהתאם לסוג הליקוי ולסוג הבעיה שיש למטופל אך במקרה החמור ביותר מדובר על מוות שיכול להיגרם למטופל. חשוב לזכור כי המטופל יכול גם להיות בקומה או שפגיעתו תוחמר ולמרות שלא מדובר במקרה כמו מוות, הוא עדיין יהיה מקרה חמור במיוחד. חשוב לציין כי הליקויים תמיד יהיו תוצאה של רשלנות הרי זה לא אמור לקרות לצוות שאמור להציל חיים.

מה ניתן לעשות לאחר מכן?


במידה והמטופל ניזוק בגלל ליקויים של ציוד טיפול נמרץ יש צורך כמובן לשפר את מצבו באופן מיידי כאשר מבינים שהייתה טעות, כאשר לעתים יהיה ניתן לכפר על הטעות תוך כמה שניות בלי שנוצר נזק רציני. מצד שני יש מצבים בהם המטופל יוכל להשתפר רק כאשר יגיע לבית החולים שם יהיה ציוד תקין וצוות שמוכן לכל תרחיש, כאשר הציוד בבית החולים נבדק בקפידה רבה הרבה יותר. כמובן שניתן לתבוע על רשלנות רפואית, במידה ונוצר נזק בגלל הליקויים.

מדוע חשובה חוות דעת רפואית?


כדי לתבוע על רשלנות רפואית יש צורך בהוכחות ההוכחה שאתם צריכים היא חוות דעת רפואית משפטית. חוות דעת רפואית משפטית בנושא טיפול נמרץ והחייאה תוכלו לבל מרופאים מומחים שלהם שנות ניסיון רבות בתחום המעשי והאקדמי. חוות דעת זו היא הצד המקצועי של הטיעונים שלכם והיא זו שתוכל לשכנע את השופט לפסוק לטובתכם, אך כמובן שעדיין יש תהליך משפטי לא פשוט.
 
ליקויים של ציוד בטיפול נמרץ