חוות דעת בתביעת רשלנות רפואית

 
חוות דעת רשלנות רפואית היא אחת מחוות הדעת החשובות ביותר שתקבלו. בכל מה שקשור בתחום הרפואה חוות הדעת יכולות להיות שונות מאוד זה מזה. יש רופא אחד שחושב ככה ויש רופא אחר שחושב אחרת אך בסופו של דבר השופט הוא זה שמכריע לפי מה שנאמר.

 

מהי חוות דעת מומחה רשלנות רפואית

 
כמו כל חוות דעת רפואית לבית משפט היא נכתבת על ידי מומחה באותו תחום. הוא יכתוב את כל הפרטים החשובים על הנושא שנידון, כמו למשל מה הרקע של הטיפול שאותו עבר המטופל, כיצד הוא אמור להתבצע בדרך כלל, מה הנהלים של ביצוע הטיפול וכמובן גם מה דעתו מהתוצאות. רשלנות רפואית יכולה להיות בכל תחום החל מניתוחים פלסטיים ועד החייאה. למעשה הרופאים יכולים לטעות כי גם הם בני אדם אך חשוב לזכור כי לא כל טעות היא בהכרח רשלנות, לעתים יש טעויות שיודעים שיכולות לקרות בסבירות מסוימת אך אין ברירה אחרת.

 

מתי יש בה צורך?

 
בחוות דעת זו יש צורך כאשר המטופל לא מרוצה מהטיפול שהוא עבר או שבני משפחתו רוצים לתבוע במקרה של מוות. כמובן שמוות זה המקרה הכי חמור ובמצב כזה יש קושי רב יותר להוכיח את האשמה אך זה לא נכון במאה אחוז מהמקרים, אם כי במקרה כזה הפיצויים כמובן יהיו גבוהים יותר. חוות הדעת נחוצה כי היא הצד המקצועי כי כל עוד המטופל רק טוען שעשו לו עוול ללא כל סמכות מקצועית רפואית, המילה שלו למעשה לא שווה דבר.

 
נפגעת עקב רשלנות רפואית?
לייעוץ אישי עם רופא מומחה חייג עכשיו 0723226301
 
חוות דעת רשלנות רפואית
 

ייעוץ בנושא רשלנות רפואית להגשת התביעה

 
כדי להגיש את התביעה אתם חייבים לזכור כי היא חייבת להיות מלווה בעורך דין שמתעסק בנושא. אמנם הוא יכול להזהיר אתכם בגלל שהסיכויים קטנים בהגשת התביעה אך בכל זאת תוכלו להגיע לרופא מומחה באותו התחום והוא יגיד לכם את דעתו, וכמובן ייצג אתכם בתור עד אם יש בכך צורך.

 

מה התועלת של התביעה?

 
עם התביעה על רשלנות רפואית ניתן להרוויח סכומים נאים מאוד. אמנם לא תמיד זה ימתיק ולו בקצת את הנזק שנגרם אך זה יכול למצות עוד קצת את תחושת הצדק. צריך לזכור כי התביעה יכולה להיות משמעותית מאוד ולעתים להגיע למיליוני שקלים.

 

מה התהליך שיהיה צורך לעבור?

 
אחרי שהגעתם אל המומחה הוא ירצה לראות את כל המסמכים שקשורים בהליך הרפואי, מההתחלה ועד הסוף. הוא ישאל אתכם שאלות וירצה לדעת מה בדיוק קרה במהלך הטיפול וכך הוא יוכל כבר לתת לכם הערכה לגבי כל מה שקרה. חשוב לזכור כי התהליך שתעברו לא יהיה קצר והוא יכול לקחת לעתים כמה חודשים כולל התביעה עצמה. בחוות הדעת הוא יכתוב את הסיפור בצורה אובייקטיבית ויסביר לשופט על הנושא ולאחר מכן יספר מה הוא חושב עליו והאם הייתה רשלנות.

 
חוות דעת מומחה רשלנות רפואית