חוות דעת רפואית משפטית פלסטיקה

 
תחום הרפואה הפלסטית הוא אחד התחומים העולים ברפואה. אמנם הוא מוכר לנו כבר שנים רבות אך הוא הופך ונהיה יותר ויותר נפוץ כאשר הגיל למעבר הטיפולים יורד בהדרגה. למרות שרוב הטיפולים מוצלחים לעתים יש טיפולים לא מסתיימים בתוצאה רצויה כמו כוויות וצלקות. מנתח פלסטי הוא אמנם איש מקצוע מנוסה מאוד אך לעתים הוא יכול לטעות, מה עושים במקרה כזה? במקרים אלו חוות דעת רפואית משפטית פלסטיקה תהיה חשובה במיוחד וזה הזמן להבין עליה מספר פרטים חשובים שיבהירו לכם את הנושא.

 

קביעת חומרת הנזק

 
במקרים בהם יש נזק אסתטי שלא ניתן לתקן אותו, יש צורך לקבל חוות דעת מקצועית מפלסטיקאי. חשוב לזכור כי לעתים מדובר בכוויות קשות, תאונות דרכים או כל מיני מצבים אחרים שהם אלו שגרמו לנזק רפואי שבין היתר פגע גם באסתטיקה ובמקרים כאלו חוות דעת יכולה לעזור. כמובן שיש צורך לקבוע את מידת חומרת הנזק גם כאשר מדובר על טיפול אסתטי שאין לו כל קשר לתאונה או לתחום הרפואי. בכל מקרה יש צורך לקבוע את מידת הנזק כדי להעריך את הסיכוי לתביעה ואת גובה הפיצויים. רק מומחה לפלסטיקה יוכל לקבוע זאת כיוון שמדובר בנושא מאוד סובייקטיבי.

 

חוות הדעת בנוגע לטיפול עצמו

 
בכל טיפול כלשהו קיימות מחלוקות בין רופאים. לעתים הן יהיו קטנות מאוד ברמה של סדר פעולות קטן מאוד שאין לו באמת חשיבות ולעתים המחלוקות יהיו חשובות מאוד ואפילו מכריעות. למשל, כמה סיכון לקחת בניתוח האסתטי למען הלקוח, מה הדרך הכי טובה לבצע את הטיפול וכולי. במקרים בהם יש מחלוקת יש צורך לשקול את כל היתרונות והחסרונות של הגישות הטיפוליות ובעיקר את בטיחותם ובריאותם של החולים. על כן יש ויכוחים ולעתים רופא אחד יעשה דבר כלשהו בצורה אחרת. יש לכך הרבה דוגמאות כמו למשל ניתוחי הגדלת חזה שלעתים מנתח לא ירצה לבצע מעל גודל מסוים.

 

חוות דעת על ביצוע הטיפול

 
חוות דעת יכולה להינתן גם על הביצוע עצמו ולא רק על ההחלטות שהמנתח הפלסטי ביצע. למשל, יכול להיות שהוא בחר בדרך נכונה אך הביצוע שלו לא היה כראוי. יכול להיות שהוא לא היה סטרילי מספיק, יכול להיות שהוא לא היה זהיר מספיק, אולי הוא פספס פרטי מידע חשובים על המטופל כי הוא לא שאל אותו מכל מיני סיבות ואולי הוא פשוט לא מקצועי מספיק. לכל אלו יש צורך בחוות דעת.

 

חוות דעת על התוצאות עצמן

 
יכול להיות שהטיפול האסתטי שעבר המטופל לא יהיו מושלמות אך ממש לא בטוח שהן יהיו בגדר רשלנות רפואית ויוכלו לעמוד במבחן בית המשפט. יכול להיות שהמטופלים שיצאו מהטיפול היו מאוכזבים אך בהמשך הם ישלימו עם המראה שלהם ואפילו יאהבו אותו, כי לעתים באמת לא היה ניתן לעשות שום דבר טוב יותר. כאן יש צורך לשאול שתי שאלות, את השאלה הרפואית ואת השאלה המשפטית. השאלה הרפואית היא האם אפשר לתקן את המצב. אם לא, זה מצב חמור ובעייתי יותר. השאלה השנייה היא המשפטית, האם מדובר בתוצאה סבירה או שמא מדובר ברשלנות מצד המנתח.

 
חוות דעת רפואית משפטית פלסטיקה