חוות דעת רפואית משפטית בהחייאה

 
חוות דעת משפטית יכולה להיות הגורם החשוב ביותר בתיק שעליו מתדיינים בבית המשפט. תמיד כאשר מדובר ברשלנות רפואית יש צורך לבחור את במומחה שיסביר מה קרה באותו המצב וייצג אותנו בבית המשפט אם יהיה צורך אך בנושא של החייאה הכל הופך להיות הרבה יותר חמור ורגיש.

מהי רשלנות רפואית בהחייאה?


רשלנות רפואית היא מצב בו הטיפול ברפואי לא מתבצע כמו שהוא היה צריך להתבצע. זה יכול לקרות באבחון של מחלה כלשהי, זה יכול לקרות בפציעה, זה יכול לקרות במיון וזה יכול לקרות גם בהחייאה. מן הסתם שבהחייאה המצב יהיה הרבה ויתר מורכב וחשוב כיוון שמדובר במצב של חיים או מוות. אם ההחייאה תהיה רשלנית המטופל פשוט ימות ואז יהיה יגון קודר לכל בני המשפחה שלו, וזה הופך את כל הליך הגשת התביעה בשל רשלנות רפואית והוכחת כל הממצאים להרבה יותר כואבת. לכן חשוב לזכור כי רשלנות רפואית בהחייאה יכולה להיות חשובה במיוחד אם כי לא תמיד היא תהיה חד משמעית.

מהי חוות דעת רפואית משפטית?


חוות דעת רפואית משפטית היא למעשה חוות דעת מטעמו של מומחה. המומחה יהיה רופא מומחה בתחומו שלו יש ניסיון עשיר מאוד בפרקטיקה של אותו תחום, כלומר ניסיון בפועל, וכמובן גם ניסיון אקדמי. למה צריך ניסיון אקדמי בנוסף לניסיון בפועל? כיוון שיש צורך להכיר את כל המידע וכל המחקרים לגבי אותו תחום כדי להבין טוב יותר מה בדיוק קרה באותו מקרה כולל היכרות עם גישות טיפוליות שונות, שיכולות לעתים להיות רחוקות מאוד זו מזו אפילו לאותו הליך פשוט. חוות דעת רפואית משפטית חשובה מאוד והמשקל שלה מכריע בתביעה ולכן חשוב לקבל אותה מרופא מומלץ ומנוסה.

כיצד ניתן לקבל חוות דעת רפואית?


כדי לקבל חוות דעת רפואית משפטית בהחייאה יש צורך לחפש רופאים מומחים בתחום. את החיפושים תוכלו לבצע די בקלות באינטרנט וכל מה שצריך לעשות זה להקליד בגוגל, מומלץ לפי אזור מגורים, ולחפש. לאחר מכן אתם צריכים להשוות בין כל האפשרויות כי כך יהיה לכם הרבה יותר קל להבין מי יהיה הרופא המומחה הכי טוב שתוכלו לבחור. יכול להיות שלרופא מומחה אחד יהיה מחיר הרבה יותר גבוה כי הוא מנוסה יותר ולא תוכלו להרשות לעצמכם חוות דעת כל כך יקרה. יכול להיות שרופא מומחה אחד ידבר אתכם בצורה ברורה יותר והכימיה איתו תעזור ואלו רק חלק מהפרמטרים שיש לשקול.

עד כמה חוות הדעת חשובה לתביעה?


חוות דעת רפואית משפטית בהחייאה יכולה להיות משמעותית מאוד בעיקר כיוון שהיא הצד המקצועי של הטיעונים שלכם. אי אפשר לטעון בבית משפט שהייתה רשלנות רפואי במהלך החייאה בעוד שאין צד מקצועי שמגבה את זה בממצאים, בהוכחות, בהסברים משכנעים ואפילו בתור עד בבית המשפט אם יהיה בזה צורך. חשוב לזכור כי חוות הדעת הרפואית חשובה מאוד כיוון שהיא מסבירה גם את מהות הרשלנות ולא רק את הפעולה עצמה שלעתים יכולה להיות טעות סבירה שכל צוות מטפל יכול היה לעשות. חוות הדעת תהיה מפורטת מאד ותכלול את כל הפרטים הנחוצים.

דוגמאות לרשלנות רפואית בעת החייאה


רשלנות רפואית במהלך החייאה יכולה להיגרם בגלל סיבות רבות אך אפשר למנות כמה דוגמאות כדי שתבינו את הנושא טוב יותר. רשלנות רפואית יכולה להיות משמעותית מאוד בעיקר כאשר מדובר על צוות מטפל שלא אבחן את המצב כראוי ולעתים אותו מטפל לא היה צריך לבצע החייאה כלל. כמו כן יכול להיות שהרשלנות הייתה בשלב הביצוע או בטיפולים שניתנו לו במהלכה.
 
חוות דעת רפואית משפטית בהחייאה