חוות דעת רפואית במקרה של רשלנות בהרדמה

 
חוות דעת רפואית יכולה להיות משמעותית מאוד בקביעת מידת האשמה של הצוות המטפל על הנזק שנוצר. יכול להיות שרשלנות רפואית תהיה בתחומים שונים אך יש תחום אחד שקשור לכולם והיא כמובן ההרדמה. זה הזמן להבין מהי רשלנות רפואית בהרדמה ועד כמה חוות דעת תהיה חשובה.

מדוע נגרמת רשלנות רפואית בזמן הרדמה?


רשלנות רפואית יכולה להיגרם בזמן הרדמה בכל מיני ניתוחים. למה זה קורה אם יש רופא מרדים שזה כל תפקידו? הרדמה היא תחום מסובך מאוד ותמיד אפשר לטעות בו. חשוב לזכור כי ההרדמה תמיד תהיה משמעותית מאוד לניתוח אך בדרך כלל כאשר מדברים על טעויות שנוצרות במהלך ההרדמה לא מדובר על אי הרדמה, למרות שזה גם יכול לקרות וזו רשלנות נוראית. רשלנות רפואית בזמן הרדמה יכולה להתרחש בכל מיני מצבים כאשר הרשלנות תהיה בתשאול המטופל לפני ההרדמה, בחירת סוג ההרדמה, כמות החומר שהוזרק למטופל או כל פרט אחר שהתפספס וגרם בשל ההרדמה לנזק רב.


עד כמה חמורה יכולה להיות רשלנות בהרדמה?


רשלנות רפואית בהרדמה היא מהמסוכנות ביותר שיש. רשלנות רפואית בהרדמה יכולה למעשה לגרום למוות בקרב המטופל כיוון שהוא יכול להיחנק במהלך הניתוח, לדמם מאוד וכולי. למה ההרדמה כל כך מסוכנת? ההרדמה למעשה משביתה את הרפלקסים של המטופל. כאשר מטופל מורדם הוא יכול להיחנק מהפרשות ולכן יש צורך להגיע לניתוח שיש בו צורך בהרדמה תחילה, על בטן ריקה. זו יכולה להיות רשלנות די בסיסית של הרופא שתגרום לבעיות קשות בהמשך .גם מינון גבוה מאוד על ההרדמה, או נמוך יותר ממה שנדרש, יכולים לגרום לנזקים חמורים וחשוב לזכור זאת.

מה לעשות אחרי שגילנו כי הייתה רשלנות בהליך?


בניגוד לרשלנות רפואית בתחומים אחרים הרי ברור כי אם ישנה בעיה בהרדמה מדובר ברשלנות. לא תמיד זה ברור במאה אחוזים ועתים אין נזק בלתי הפיך למטופל ולכן הבעיה הופכת להיות אוטומטית הרבה פחות בעייתית אך עם זאת יש מקרים בהם המצב מסובך מאוד ודורש תביעה, כדי לקבל פיצויים. לכן יש צורף להתייעץ מיד עם עורך דין רשלנות רפואית ועדיף אחד שמכיר את נושא ההרדמה כדי שיוכל להסביר לכם טוב יותר ולהבין את המצב. לאחר מכן יש צורך בחוות דעת רשלנות רפואית בנושא של הרדמה, חוות דעת זו תוכל לעזור לכם להבין האם מדובר ברשלנות או לא, ומה בדיוק קרה שם.

עד כמה חשובה חוות דעת מומחה לבית המשפט?


חוות דעת רשלנות רפואית בנושא של הרדמה חשובה ביותר. חוות דעת כזו יכולה לשנות את מהלך העניינים ולהראות לכם את הצד האובייקטיבי של המעשה, הרי לכם אין ידע רפואי כדי לקבוע מה בדיוק קרה. ככל הנראה אתם בטוחים שהייתה רשלנות רפואית רק לפי ההיגיון הבריא או לפי התוצאה אך בסופו של דבר יש צורך בחוות דעת רפואית בנושא של הרדמה מרופא מרדים מומחה כדי להבין האם באמת הרופא התרשל בעבודה שלו או שמדובר בטעות סבירה שכל אחד היה יכול לטעות בה באותה המידה.

כיצד ניתן להימנע מרשלנות רפואית בזמן הרדמה?

כדי להימנע מרשלנות רפואית במהלך הרדמה יש צורך הקפיד על כל הנהלים לפני ההרדמה, במהלכה ואחריה. יש צורך לתשאל את המטופל, להבין מה ההיסטוריה הרפואית שלו, מה התרופות שהוא לוקח וכמובן מה כל הנתונים שלו כולל משקל ומדדים רגילים. לאחר מכן יש צורך להתאים את חומר ההרדמה גם להליך שהוא עתיד לעבור ולבחור את שיטת ההרדמה הנכונה עבורו. כמובן שיש צורך גם לבקר את ההרדמה תוך כדי הטיפול ולדאוג כי הוא יהיה מוכן להרדמה בכל הפרמטרים כאשר הצוות הרפואי צריך להיות ערוך לכל תרחיש שיכול לקרות.
 
חוות דעת רפואית במקרה של רשלנות בהרדמה