הזרקת בוטוקס

 
בשנים האחרונות חדר הבוטוקס לשימוש במכוני האסתטיקה הרפואית. מדובר על חומר שמשמש לטיפול במבוגרים ובילדים, שסובלים משיתוק מוחין ומספסטיות, והוא מונע התכווצויות שרירים וספסטיות. כיום החומר משמש עבור מטרות נספות כמו טיפול בהזעת יתר, הקלה על מיגרנה וכמובן – כחומר מילוי להעלמת קמטים.
 

על החומר ועל הטיפול

 
בוטוקס הוא רעלן שחוסם את שחרור החומר האחראי על גירוי עצבי באזור מסוים. כתוצאה מהזרקה לא יקבל השריר המטופל גירויים, ולכן הוא מספיק להתכווץ ולזוז. ההשפעה של ההזרקה אורכת מספר חודשים, ולאחר מכן הוא מתפוגג והשריר חוזר לפעולה כמו שהיה לפני הטיפול. ההזרקה משפיעה על קוטר של כ-1 ס"מ עד 2 מנקודת ההזרקה.

הבוטוקס הוא חלבון שמיוצר על ידי חיידק והוא מהווה חומר זר לגוף. מה זה אומר? שאחוזים נמוכים מקרב האוכלוסייה עלולים לפתח נוגדנים לרעלן הזה, ולכן לא להגיב לטיפול. לרוב תגובה כזו תתרחש במקרים בהם מבצעים הזרקות חוזרות במרווחים קצרים של מספר שבועות. כאשר המטופל נחשף לכמות גדולה מידי של החלבון הוא מפתח התנגדות. היות שכך חשוב להזריק כמות מתאימה של חומר ולא לבצע את הטיפול לעיתים קרובות מהמומלץ. אם כי לאחר ביצוע טיפול, ניתן לבצע תיקון לקבלת תוצאה מושלמת וזאת תוך שבועיים מיום ביצוע הטיפול.
 

מתי מתאים לבצע הזרקות בוטוקס?

 
בוטוקס הוא חומר מילוי שמשמש בתחום הרפואה האסתטית. הוא נועד להעלים קמטים שנוצרו על שטח הפנים של המטופל. אכן, מטופלים רבים מגלים בגיל צעיר מידי שהפנים שלהם כבר לא חלקות כמו בעבר וקמטים ממלאים אותן. כדי להתמודד עם הקמטים הללו, הם יפנו למרפאת אסתטיקה לקבלת טיפול מילוי. בארגז הכלים של המטפלים יש מגוון חומרי מילוי וכלים שנועדו לטפל בקמטים ולהעלים אותם. הבוטוקס הוא אחד מחומרי המילוי השימושיים והוא נועד לטיפול בקמטים באזור העליון - מצח, בין הגבות ובצדי העיניים. עבור קמטים מעל השפה לרוב לא יומלץ על בוטוקס, אם כי לפעמים כן יבצעו טיפול בוטוקס באזור זה, ואז יקפידו על כמות קטנה מאוד של חומר מילוי והזרקה זהירה כדי לא לפגוע ביכולת הדיבור והלעיסה של המטופל.
 

למי זה מתאים?

 
הפרוצדורה מתאימה למי שעור הפנים שלו מתחיל להתקמט. לרוב זה מתרחש בסביבות גיל 35, אך במידה והופיעו קמטים מעט קודם לכן, ניתן לפנות ולהתעניין על התאמת הטיפול. יש לדעת כי הזרקות בוטוקס לא יוכלו להתאים לגיל מבוגר בו עור הפנים נעשה דקיק. במקרים כאלו יהיה צורך לתור אחר פתרונות מילוי אחרים כמו מתיחת פנים בחוטים וכן הלאה, שכן הבוטוקס לא יוכל להועיל.
 

התאמה מדויקת של הטיפול

 
יש מגוון חומרי מילוי והזרקות בכלים שונים. כדי להשיג את המטרה האולטימטיבית חשוב להתאים את חומר המילוי ואת אופן הטיפול. רק בצורה כזו ניתן להשיג תוצאות משביעות רצון.
 
הזרקת בוטוקס