אנו סומכים על הרופאים שנותנים לנו טיפול אך לעיתים הצוות הרפואי יעניק לנו טיפול לא טוב ולא רק בגלל שהביצוע רשלני ואל מקצועי מספיק אלא בגלל אבחון או ייעוץ שגוי שניתן לנו כבר מההתחלה, מה שגרם למצב רק להחמיר.

מהו ייעוץ רפואי שגוי ועד כמה הוא חמור?

זהו למעשה ייעוץ שניתן למטופל בשל כל בעיה כלשהי שיכולה להיות לו בין אם מדובר על בעיה חמורה כמו למשל במחלה כרוני או סופנית, ובין אם מדובר בבעיה די שולית שיכולה לעבור לבד. באופן כללי אם לא נגרם נזק לאותו אדם, לא בריאותי וגם לא כלכלי, לכאורה אין עם כך באמת בעיה, למרות שזה לא מקצועי ולא צריך לקרות בכל מקרה. לעומת זאת לעתים בעקבות ייעוץ רפואי שגוי אנשים מבצעים טיפולים יקרים וקשים נפשית ופיזית, ויש גם השלכות רגשיות על חייהם, ולעתים המצב הרפואי שלהם עלול להחמיר בגללם.

מי יכול לייעץ בצורה שגויה?

ייעוץ שגוי יכול להינתן על ידי כל אחד מהצוות הרפואי – אחיות, רוקחים, רופאים מומחים, רופא משפחה אפילו אם הוא ייעץ ללקוח שלו במשפט אחד ולא בתור המלצה רפואית שאותה הוא כתב במחשב בצורה רשמית. או לדוגמה כאשר אחות המדריכה אנשים בצורה שגויה כך שהם יתנהלו בצורה לא נכונה אחרי ניתוח ואז תישאר להם צלקת או שמטופל יסבול מזיהום כלשהו.

מה עושים אחרי שהבנו כי הייעוץ היה שגוי?

כאשר תגלו זאת קודם כל צריך שיהיה לכם בסיס כלשהו לחשדות הללו. לעתים ייעוץ רפואי שגוי לא באמת היה משפיע על המצב שלכם, כמו למשל יעוץ שניתן בגין אבחון בעיה במידת חומרה מסוימת שבכל מקרה לא הייתה משפיעה על אותן התרופות שהרופא היה רושם ללקוח, או בהסברים על אותה מחלה. כמובן שאם יש נזק בגלל אותה שגיאה חשוב לפנות לרופא המעניק חוות דעת רשלנות רפואית כדי שילווה אתכם וכך למעשה בתביעה תוכלו לקבל את מה שמגיע לכם בין אם מדובר בטיפול חוזר או בפיצויים כספיים.

כיצד נוכל לאשש את הטיעונים שלנו בתביעה?

אם אתם רוצים לתבוע בגין רשלנות רפואית אתם חייבים לזכור כי אתם צריכים שיהיו לצדכם טיעונים משכנעים שמגובים בהוכחות. אי אפשר לעבור את המבחן המשפטי באותה קלות בו מבחן הצדק שלכם מנצח כי גם אם אתם בטוחים שנעשה לכם עוול אתם צריכים להוכיח את הרשלנות של אותו גוף רפואי, ולעתים מדובר בבית חולים גדול וחזק. חשוב לזכור כי האישוש של הטיעונים שלכם חייב להיות מגובה בחוות דעת מצדו של מומחה שיש לו שנות ותק רבות בניסיון באותו תחום ובמחקרים אקדמאיים בו. כך תוכלו להוכיח את הנקודה שלכם ולזכות בפיצויים שאולי ישנו את חייכם.

מה הפיצויים?

הפיצויים שתוכלו לקבל במידה ותנצחו בתביעה יכולים להיות גבוהים מאוד וכמובן תלויים בנזק שנוצר לכם ובשגרת חייכם. קשה לאמוד את הפיצויים כי הם תלויים מאוד במקרה.